piątek, 14 czerwca 2013

sernik na zimno z serków homogenizowanych z biszkoptami


Cudowny sernik na zimno z serków homogenizowanych, szalenie prosty w przygotowaniu, nie wymagający. W konsystencji mięciutki, biszkopty dają cudowny akcent, ciasto dosłownie rozpływa się w ustach. Jest na bazie serków i galaretek, dlatego idealne jest na tak gorącą pogodę, bardzo lekkie, po prostu cudowne!

składniki:

3 serki homogenizowane waniliowe (1szt 175g)
2 galaretki np. porzeczkowa i poziomkowa
paczka biszkoptów (wykorzystamy tylko część)
truskawki do ozdoby

czas przygotowania:
40 minut plus chłodzenie w lodówce najlepiej całą noc

Zaczynamy od zrobienia pierwszej galaretki zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Studzimy ją, ja studzę dosłownie 5 minut i już mam zimną, wlewam do jednej miski zimną wodę, wkładam do tej miski miskę z moją galaretką i mieszam galaretkę, wymieniam wodę z dołu 3 razy. Galaretka powinna być zimna właśnie po ok 5-8 minutach. Najlepiej żeby zimna galaretka pozostała wodnista.

Do miski wkładamy 1,5 opakowania serka  wlewamy zimną galaretką i dokładnie mieszamy trzepaczką aż powstanie jednolita masa. Formę do ciasta dokładnie owijamy folią spożywczą, ponieważ płynna masa może się wylewać przez szparki. Wlewamy masę.

Na płynną masę kładziemy biszkopty, możemy je lekko 'podtopić' to wchłoną troszkę masy i będą smaczniejsze. Wkładamy do lodówki na 2 godziny. Po 2 godzinach sprawdzamy czy masa stężała, chociaż częściowo, żeby umożliwiła wlanie nam drugiej warstwy.
Po dwóch godzinach przygotowujemy drugą galaretkę wedle instrukcji z opakowania, ponownie chłodzimy i zimną galaretkę dokładnie mieszamy z 1,5 opakowania serka homogenizowanego. Wlewamy na wierzch poprzedniej warstwy i wstawiamy do lodówki najlepiej na całą noc, dzięki temu konsystencja będzie bardziej zwarta. Możemy się zachwycać delikatną pianką. Ten sernik jest na prawdę pyszny i lekki. Polecam :) Mój sposób na wyjęcie sernika, to delikatnie przejechać nożem wokół blaszki, żeby oddzielić sernik od brzegów blaszki. Otworzyć bok blaszki i go zdjąć. Przyłożyć równo od góry talerz na którym ma leżeć sernik i trzymając dół blaszki i talerz na górze zdecydowanie odwrócić do góry dnem i delikatnie zdjąć blaszkę. Sernik od dna jest wyjątkowo atrakcyjny ponieważ ziarenka wanilii z serka opadają na dno blaszki więc mamy je teraz na wierzchu ciasta. Moje ciasto również jest na zdjęciach do góry dnem :)


Zachęcamy do przesyłania nam zdjęć Waszych realizacji naszych przepisów na adres : jedzonkoo@gmail.com  Chętnie opublikujemy je pod przepisami na blogu :)

10 komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...