czwartek, 10 października 2013

napój na przeziębienie


Domowe sposoby na przeziębienie potrafią być bardzo przyjemne. Oto jeden z takich przypadków, kiedy to pijąc taki 'napój' ma się ochotę być przeziębionym bez przerwy ;) Wiem, wiem... nie trzeba być przeziębionym żeby go pić, można nim wzmacniać odporność na co dzień, dzięki zawartości witaminy c, natomiast poprzez zawartość miodu np. zwiększamy w naturalny sposób apetyt u dzieci, więc również polecam ten napój małym narażonym na przeziębienia niejadkom. Poza tym, nie ukrywając jest pycha!składniki: ( na 1 szklaneczkę)

przegotowana bardzo ciepła woda
sok z połowy cytryny
3 łyżeczki miodu
czas przygotowania: 5 minut Do szklaneczki wlewamy tyle przegotowanej bardzo ciepłej wody na ile mamy ochotę. Przez sitko przeciskamy sok z połowy cytryny, po to aby nie wpadły nam pestki do środka. Wlewamy 3 łyżeczki miodu, mieszamy dokładnie i pijemy dopóki jest ciepłe, żeby nas dodatkowo rozgrzało. Życzę Wam smacznego i dużo zdrowia! :)   
                                                                                                                                                                       
     

1 komentarz:

  1. O, dodałabym jeszcze trochę świeżego imbiru, bo świetny jest na przeziębienie. Uwielbiam motyw flaminów :) Mam taką ściereczkę, którą zaadoptowałam na mały obrusik. ;)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...