czwartek, 25 lipca 2013

Fińskie smakołyki

Wczoraj wróciliśmy z mężem z wakacji w Finlandii. Jesteśmy zdumieni ich zdrowym stylem odżywiania, w sklepach najpopularniejsze są rozmaite owsianki, musli i jogurty. Mieszkaliśmy u miejscowych w różnym wieku od 21-75 letnich osób i wszyscy na śniadanie jedli owsiankę lub jogurt naturalny np. z bananem. Mega inspirujące! :) Co kupiliśmy? Np. te "chlebki" z ryżem co są na zdjęciu obok, jedzą je na zimno i na ciepło kładąc na wierzch np. salami.
Oczywiście mają wszystko Fazer, to w końcu ich marka. Jak widać na zdjęciu od żelek po pieczywo, dosłownie czego nie kupiliśmy to orientowaliśmy się po fakcie, że to znowu Fazer :)


Oczywiście nie mogliśmy pominąć zakupu owsianki! :) I sproszkowanego błonnika idealnego do jogurtów i muesli :)


No i na koniec deser  jaki przygotowała dla nas urocza 75 letnia gospodyni :)


Pyszności, co prawda kupne, ale smaczne, chlebek z oliwkami był cudowny, miał dodatek soli morskiej ahhh. W ogóle oni do każdego posiłku podają chleb, masło, ser i szynkę. Mam nadzieję, że spodobała Wam się moja krótka relacja. Pozdrawiamy :)

4 komentarze:

 1. Oj, tych owsianek to bym spróbowała! A co to za pyszny wypiek na pierwszym zdjęciu? :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten chlebek z ryżem wygląda świetnie.
  Chciałabym do takiej gospodyni wstąpić; )

  OdpowiedzUsuń
 3. ja je nazywam karelskie buty (bo mi z X wieku łapciami się kojarzą) ale na serio te chlebki nazywają się Karelian pastries czyli karelskie pierogi.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...